andy_scott (andy_scott) wrote,
andy_scott
andy_scott

Проект политической платформы (Украина, 2012)

В процессе возни в фейсбуке на предмет разнообразных пилот-прожектов под выборы-2012, с подачи группы "17\11", набросал проект политической платформы. В душе надеюсь, что это все-таки свежая идейная струя. Текст на украинском (так проще - мастер-копию работать на украинском, а на русский перевести в любой момент несложно; кто по-украински не читает - гуглопереводчик в нулевом приближении даст возможность оценить).
Ну що, шановні співвітчизники? Подобається жити в сучасній Україні?
Зрозуміло…
А знаєте, що буде далі?
Нас 20 років переконували, що «влада», або ж «держава» - це щось таке одне. А «народ» або «населення» - це щось зовсім окреме.
Ми призвичаїлись до мовчазної неписаної угоди: «влада» з «народу» дере шкуру, але не всю. «Влада» дає «народу» сяк-так жити, десь помалу вкрасти, десь потроху заробити, ба навіть наскирдувати на хатинку та машинку. За це «народ» нібито не помічає, як «влада» безсоромно тирить по кишенях відібрані у «народу» мільярди, заводи, землі, ліси.
За ці 20 років «влада» України разом з її «народом» наввипередки роздерибанили та прожерли і все що було, і чого не було – наперед, у кредит. Жерти стало нічого, жити по-старому – неможливо, і на цьому мовчазна суспільна угода скінчилась. Зголодніла «влада» покинула гратися з «народом» у псевдо-політичні наперстки, перестала удавати із себе «більшість» і «опозицію», і перекинулась на єдиного ненажерливого триголового дракона – Фронт Регіонів Батьківщини.
Жерти йому залишилось тільки те, що вдасться вичавити з «народу»; а щоби розпочати бенкет, йому не вистачає лише маленької формальності – виграти вибори в 2012 році. Що може «народ» протиставити цій паскудній перспективі, аби не бути з’їденим?
Але хто власне сказав, що «влада» це щось стороннє, окреме від «народу»? Хіба «влада» - це іноземні окупанти? Чи може інопланетяни з зеленою шкірою, шістьма пальцями та блакитною кров’ю?
Немає ніякої «влади», це вигадка. Нас обдурили. Є просто люди.
Це такі самі живі люди із кісток, крові та м’яса, як і ті, хто «народ» - от хіба що ще жадібніші. У них такі самі паспорти громадянина України, як і у всіх інших. Більшість із них і самі колись були «народом», або їх батьки. Просто ці люди дещо забули, і їм про це слід нагадати.
Що відрізняє людину від звіра? Що перетворює натовп на суспільство? Солідарна поведінка – схильність до взаємодопомоги, до захисту одне одного, до розуміння одне одного.
Що відрізняє людину від худоби? Гідність.
Та частина громадян України, з яких зараз складається триголовий дракон «влади», забула, що вони – люди. Вони забули про громадянську солідарність із тими, серед кого живуть. Вони нехтують громадянською гідністю інших, не гребують садистським знущанням над людьми, і тим самим втрачають і власну гідність. Фронт Регіонів Батьківщини не знає слова солідарність, йому невідоме поняття гідності.
Отже, щоб змінити життя в Україні – достатньо визначити навколо себе солідарних та гідних людей, та обирати у «владу» кращих виключно із їх числа.
Немає у «владі» місця людині, в біографії якої – кримінал або інші антисолідарні, негідні вчинки, навіть якщо порушення закону формально не доведено. Загарбницька приватизація спільних активів – це антисолідарно та негідно. Відчуження спільних земель, лісів, берегів – антисолідарно та негідно. Зловживання посадою, знущання посадовця над співгромадянами, хабарництво – це антисолідарно та негідно.
Тільки солідарні та гідні люди можуть повернути до солідарності та гідності апарат держави. Чинна податкова система – заплутана, обтяжлива, корумпована – антисолідарна та негідна. Неефективне витрачання бюджетних коштів – це антисолідарно та негідно. Ситуація, коли в країні є всього 12,5 млн. робочих місць, із яких майже 50% - бюджетні, тобто 7 млн. працюючих платників податків годують інші 38 млн. населення – це антисолідарно та негідно.
І ми, солідарні та гідні громадяни України, маємо право спільно вимагати солідарної та гідної поведінки від всіх і кожної посадових осіб всіх гілок державної влади - від суддів, від депутатів, від уряду і держслужбовців, від Президента.
Солідарність та гідність – майбутнє обличчя України!

Пропонована назва: "Громадянська солідарність 17\11"
Ідеологія (коротко, назвою): соціал-лібералізм
Символ "Гражданской солидарности" - паспорт гражданина Украины. Вот так просто. Мало кто задумывается, что в его паспорте гражданина Украины ровно столько же страниц, сколько в паспорте гражданина Украины Виктора Федоровича Януковича.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments